Aquapark je už otevřený, na dalších místech se buduje

Místy až nepříjemná horka, ale míst, kde se zchladit, příliš k nalezení není. Taková realita je nyní na Prostějovsku. Bývalý okres s více než sto tisíci obyvateli má k dispozici jen aquapark Koupelky v Prostějově a nezamyslickou plovárnu. I přes horka se na otevření dalších lokalit čeká.  

Například kvůli probíhajícím stavebním pracím. V Prostějově-Vrahovicích se ještě dělníci nedostali do finále.

"Zahájení prací se oddálilo na tento rok," připomněl náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Část koupací sezóny je v ohrožení. "Termín pro dokončení je září, firma však slíbila, že o prázdninách bude hotovo. Počítáme tak s otevřením na přelomu července a srpna," ubezpečil Zdeněk Fišer.

Na otevření dále čekají ve Stražisku. Naopak návštěvníky už vítají třeba v prostějovském aquaparku.

Ten otevřel poprvé v pátek. Podle ředitele Domovní správy Prostějov Vladimíra Průši, která areál provozuje, první dny nepřinesly oslňující návštěvnost.

"V pátek byl zájem velký, v neděli bída. Osobně jsem to čekal lepší," uvedl Průša, který poskytl i čísla. Zatímco páteční horka a sobotní solidní počasí využilo k rekreaci na dva tisíce návštěvníků, v neděli prošly turnikety jen desítky.

"Oproti loňsku je jediná změna, v doplnění hřiště. Vstupné zůstává stejné, taktéž nabídka občerstvení," řekl Vladimír Průša.

Na Prostějovsku jsou také dvě místa, kde si lidé zaplavou poprvé. V Laškově a Otaslavicích usilovně budují koupací biotopy, tedy místa, kde není potřeba chemizovaná voda. Ta je vhodnější pro alergiky.

Blíže dokončení jsou zatím v Otaslavicích. Tamní starosta Marek Hýbl je v otázce brzkého otevření optimistou.

"Zpřístupnění nového areálu v červenci je stále reálnější. I stavební firma mě v tomhle směru ujišťuje," uvedl starosta. Nedávno se obec pochlubila dokončení zázemí pro plavce. Hotovo však ještě není.

"Do 15. června by měla být dokončená plavací část, pak budou následovat terénní úpravy, třeba výsadba zeleně. Nyní pracovníci umisťují fólie, které mají izolovat podloží od vody," uvedl Marek Hýbl.