Bezdrátová sluchátka, která nastaví zvuk podle sluchu uživatele

Německý specialista na studiovou techniku beyerdynamic představil svá první sluchátka do uší (špunty) s oceňovanou funkcí individuální personalizace zvuku, která přizpůsobí reprodukci každému posluchači v závislosti na jeho sluchu. Kromě toho nabízejí velmi pohodlné provedení a precizní zvuk hodný renomé značky, jejíž sluchátka má ve svém vybavení většina profesionálních nahrávacích studií.

BaSys CS, výhradní distributor produktů beyerdynamic pro ČR, představuje na našem trhu sluchátka beyerdynamic Blue BYRD 2. generace. Jejich vynikající zvuk doplňuje unikátní technologie MOSAYC, která umožňuje nastavit reprodukci podle sluchu konkrétního uživatele.  Na jedno nabití vydrží hrát až 14 hodin a funkce rychlého dobíjení umožňuje po 10minutovém nabíjení poslech až po dobu 2 hodin. Jejich pohodlné celodenní používání umožňuje jak samotné provedení s měkkým nákrčníkem, tak i design koncovek.

Výbornou srozumitelnost handsfree hovorů zajišťuje špičkový mikrofon s technologií eliminace ruchů Qualcomm cVc™ a možností nastavení zpětné vazby vlastního hlasu (sidetone). Pro dosažení brilantního zvuku využívají sluchátka nejnovější audio kodeky Qualcomm® aptX™ Adaptive a AAC.

Osobní personalizace zvuku MOSAYC

Sluchové vlastnosti každého uživatele mají drobné odlišnosti a během času se působením mnoha vlivů mění. Technologie osobní personalizace zvuku pochází původně z lékařského prostředí, kde se používá při ladění naslouchátek pro lidi se sluchovým postižením. Do audiotechniky ji implementuje německá společnost Mimi Hearing Technologies a v kategorii sluchátek ji lze najít právě u beyerdynamicu, s nímž společnost úzce spolupracuje. Princip je jednoduchý – uživatel absolvuje aktivní poslechovou zkoušku, během níž systém pozná, která frekvenční pásma vnímá silněji a která naopak méně. Po absolvování tohoto osobního testu sluchu je, zjednodušeně řečeno, upraven ekvalizér sluchátek tak, že zdůrazní frekvence, v nichž má uživatel sluchový propad. Výsledkem je vyrovnaná reprodukce hudby pro každého uživatele bez ohledu na jeho sluchové vlastnosti.

Bezdrátová sluchátka beyerdynamic Blue BYRD 2. generace jsou na našem trhu k dostání za koncovou doporučenou cenu 3 400 Kč.