Chlapec zameškal ve škole 894 hodin, do školy vůbec nenastoupil

Celkem 894 vyučovacích hodin zameškal v uplynulém školním roce chlapec z Prostějovska. Podle policistů do školy vůbec nenastoupil. O něco pilnější ve školní docházce byl jeho bratr. Za stejnou dobu má ve škole 170 neomluvených hodin. Policisté už kvůli tomu obvinili oba rodiče dětí, hrozí jim až dva roky vězení. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Šestačtyřicetiletého muže a čtyřiatřicetiletou ženu obvinili policisté z ohrožování výchovy dítěte. Podle policejní mluvčí jako rodiče nezletilé chlapce neposílali řádně do školy a nezabezpečovali jejich povinnou školní docházku. "První z chlapců do školy vůbec nenastoupil, jedná se o vysoké číslo zameškaných hodin, které jsme v regionu ještě neměli," doplnila policejní mluvčí. 
    
Podobný případem se zabývali na konci června olomoučtí policisté. Tam zameškala ve školním roce dívka jedné ze základních škol v Olomouci 778 hodin. Policisté v tomto případě podezírali její matku, která údajně dceři její vyhýbání se škole kryla omluvenkami. Zameškané hodiny a s tím i postihy rodičů řeší policisté po celé zemi. Podobný případ řešili například v dubnu také policisté v Dačicích na Jindřichohradecku, kde nezletilý chlapec zameškal za rok a půl na základní škole 528 hodin. V červnu média také zveřejnila případ, kdy podle policie dívka z Českokrumlovska zameškala přes 800 hodin. I tam hrozí jejím rodičům postih.
 
zdroj: ČTK