Den dětí v děčínské zoo

Již tuto sobotu oslaví děčínská zoologická zahrada svátek všech dětí. Chystá pro ně veselou akci s názvem Dětská zoo, na které nebudou chybět křtiny zvířat, soutěže ani zajímaví hosté. Akci pořádá zoo společně s Ústeckou TV, která během zábavného odpoledne představí moderátory Hitrádia FM – Marka Leštinu, Kamila Bílského a jejich nový pořad „Dva v jednom městě“. 

Moderátoři se stanou kmotry nově dovezené samičky osla domácího Kiri a kozlíka kozy domácí Románka a budou asistovat i při otevření nově zrekonstruované expozice pro psouny prériové a ursony kanadské. Dobroty předají také oslí slečně Emě, které se podařilo během uplynulého víkendu získat titul 2. NEJ mládě roku v soutěži Baby ZOOm 2012, kterou pořádala Unie českých a slovenských zoologických zahrada a kde se dokázala prosadit v konkurenci 13 krásných mláďat.

Děti čeká během odpoledne spousta soutěží, malování na obličej, hudební skupina U-Style a budou se moci s Ústeckou TV také zapojit do zajímavého klání. „Pokud budou mít návštěvníci odvahu, mohou se stát hlavní hvězdou naší TV. Stačí jen vymyslet nějaký vtipný text na naši televizi. Autor toho nejvtipnějšího pak dostane možnost odmoderovat upoutávku na jakékoliv zvíře z děčínské zoo a my ji pak samozřejmě zařadíme do našeho vysílání,“ prozradila moderátorka Ústecké TV Ivana Mařanová.
 
Akci mediálně podpoří také fotografové serveru Párty Děčín. Pro příchozí přichystali možnost odnést si ze zoo malý suvenýr v podobě fotografie s užovkou červenou. Bude v rozměru 10×15 cm a fotografové Párty Děčín ji vyhotoví přímo na místě za symbolickou dvacetikorunu. K tisku využívají technologii termosublimace, která zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu, srovnatelnou s fotografiemi z fotolaboratoří, a životnost více než 100 let.
 
Do zoo se bude možné v tento den dostat zdarma (děti) nebo se slevou (dospěláci). Partnerem akce je společnost Elektrowin, která se zabývá sběrem vysloužilých elektrospotřebičů. „Pokud máte doma rozbitou žehličku, fén, mikrovlnku, či jiný přístroj, doneste nám ho v sobotu do zoo. Každý takový kousek odmění společnost Elektrowin dětskou vstupenkou zdarma, nebo slevou ve stejné výši pro dospělé, a navíc získáte ještě malý dáreček,“ uvedla tisková mluvčí zoo Alena Houšková.
 
Dětská zoo začíná 19. května ve 14 hodin. Směnit starý elektrospotřebič za volnou dětskou vstupenku bude možné již od 10 hodin.