Děti v nemocnici obdarovali hokejisté

Předčasného Ježíška zažili malí pacienti v prostějovské nemocnici. Vyrazila sem delegace hokejových Jestřábů v čele s trenérem Jiřím Vykoukalem. Po půlhodině za sebou nechali o něco spokojenější pacienty i personál, včetně řady dárků, které do zařízení donesli.  

"Donesli jsme hračky, deskové a karetní hry i knížky. Rozhodli jsme se podpořit prostějovskou nemocnici, protože jsme sami z Prostějova. Chtěli jsme zůstat regionální," uvedla marketingová pracovnice LHk Jestřábi Prostějov Tereza Medina. Spolu s ní a Jiřím Vykoukalem dorazili útočníci Václav Meidl a Marek Švec, dostavil se i zástupce fanoušků.

Za dary poděkovala ředitelka nemocnice Marie Marsová.

"Potěšilo mě, co vše se podařilo nashromáždit. Hry a knihy, to jsou nejlepší výchovné prostředky i cesta, jak zkrátit a zpříjemnit pobyt v nemocnici," podotkla s tím, že podobné gesto mohou učinit i další zájemci.

"Určitě tady ta možnost je. Určitě je možné se s případnými dary pro děti obrátit na vedoucí oddělení či vrchní sestru," dodala ředitelka.

Jestřábi se dárkem pro dětské oddělení prezentovali již předloni. Tehdy přispěli přístrojem sledující dýchání dětí. Jak pak prozradil Jiří Vykoukal, v nemocnici se na dobročinné akci neobjevil naposledy.

"Doufám a věřím, že se podaří uskutečnit ještě více podobných akcí," uvedl při návštěvě nemocnice.