Inženýr z Prostějovska připravil řadu firem o šest milionů korun

Muž z Prostějovska připravil podle policie řadu firem z celého regionu o šest milionů korun. Odebíral od nich elektrovýrobky, které neplatil. Šlo především o kancelářská osvětlení, světla do domácností či lampy. Zboží dále prodával, ale své závazky už nehradil. Inženýr si bral podle kriminalistů i opakovaně půjčky v řádech sta tisíc korun. Muže policisté obvinili z podvodu, hrozí mu až osm let vězení. Novinářům to řekl šéf prostějovské policie Pavel Novák.

Podle policistů čtyřiapadesátiletý muž podváděl své obchodní partnery od září 2010. "Zaznamenali jsme celkem 11 případů. Škoda je zatím šest milionů korun. Nejsme si však jisti, zda toto číslo bude konečné," uvedl komisař prostějovské policie Martin Skokánek.
 
Podnikatel si podle policistů objednával v Česku i Polsku díly na světla, která si nechal poté zkompletovat. Zboží odebíral na fakturu s dlouhou dobou splatnosti a poté za využití svých kontaktů dál rozprodával. Nesplatil přitom údajně ani peníze, které si půjčil na rozjezd svého podnikání. "Zabýval se oborem, který vystudoval. Šlo především o osvětlení firem, chodeb, kanceláří či o lampy. Poškozeno je zatím pět firem z Prostějovska, ale i z celého Olomouckého kraje a jeho okolí," doplnil šéf prostějovské policie.
 
Muž výrobky prodával v kamenné prodejně a dodával světla také do velkoskladů. Peníze, které za jejich prodej utržil, policisté dosud nenašli.
 
zdroj: ČTK