JEDINEČNÝ VELETRH PRÁCE „JOB FAIR 2017“ SE USKUTEČNÍ ZAČÁTKEM ŘÍJNA

Naprosto jedinečný veletrh pracovních příležitostí naplánovalo největší outletové centrum v České republice – Fashion Arena Prague Outlet ve spolupráci s personální agenturou ManpowerGroup a pod záštitou pražského Úřadu práce na 6. – 7. 10. 2017. Veletrh pro zájemce o zaměstnaní v oblasti módy, módního průmyslu se bude v takovém rozsahu konat v naší zemi úplně poprvé.  

Největší outletové centrum, které se rozléhá na ploše více jak 25.000 m2, připravilo na první říjnový pátek a sobotu úplně první český veletrh práce JOB FAIR zaměřený na segment módy. Cílem tohoto pracovního veletrhu je zajištění kvalifikovaných pracovních sil módním značkám, které v centru provozují své obchody. Uchazečům o pracovní pozice nabídne akce příležitost nalézt si v rámci širokého portfolia prémiových a luxusních značek toho nejideálnějšího zaměstnavatele v oblasti módy, módních doplňků, obuvi, domácích i sportovních potřeb, kosmetiky i dalších produktů.  Otevřeny jsou zejména pozice ASISTENT/KA PRODEJE, ale i VEDOUCÍ PROVOZOVNY a dále například designér interiérů prodejen a výloh nebo SKLADNÍK.

Při organizaci tohoto ojedinělého projektu v oblasti lidských zdrojů vychází tým Fashion Arena Prague Outlet ze zkušeností významných evropských outletových center, která jsou součástí stejného řetězce – VIA Outlets. „U našich sesterských outletů po celé Evropě sklidila akce obrovský úspěch, na který chceme v Praze navázat,“ říká Margareta Serwatka, Senior Retail Manager Fashion Arena Prague Outlet a dodává: „Tato akce bude ojedinělá v tom, že v průběhu dvou dnů budou mít naši nájemci možnost oslovit desítky kandidátů a rozhodnout se pro toho nejvhodnějšího. Kandidáti, kteří splní vstupní podmínky, pak budou naopak za pomoci personálních konzultantů vybírat ze značek tu, se kterou se dokáží nejlépe ztotožnit.“

Tuto nadstandardní službu poskytuje Fashion Arena Prague Outlet svým nájemcům velmi výjimečně.

Fashion Arena Prague Outlet si pro tuto akci vybrala silného partnera v oblasti lidských zdrojů – personální agenturu ManpowerGroup. S členy jejího týmu, kterých bude během obou dnů nasazeno celkem 10, absolvují uchazeči první kolo krátkých vstupních rozhovorů. Úlohou personálních konzultantů zde bude úvodní selekce zájemců. Zástupci značek, které nabízí místa pro nové zaměstnance, pak budou ve druhém kole čekat pohovory pouze s kandidáty, kteří splní základní předpoklady pro uvedené pozice.

Manpower očekává účast několika desítek zájemců, jejichž oslovování právě započalo a bude pokračovat až do samotného zahájení akce. Personální agentura bude potenciální kandidáty oslovovat především prostřednictvím své databáze, komunikací na více jak 30 pracovních portálech, cílenými kampaněmi na sociálních sítích, tištěnou inzercí a pomocí Geo SMS. Pozadu nezůstane ani Fashion Arena Prague Outlet, která k oslovení uchazečů připravila speciální microstránku www.fashion-arena.cz/jobs a využije i další komunikační kanály jako je oznámení newsletterem, komunikace na sociálních sítích, komunikace v médiích, ale i propagace v samotném centru a obchodech jeho nájemců.  

„Veletrh práce Fashion Arena Prague Outlet je jedinečná akce pracovních příležitostí v oblasti módy, která nemá na českém trhu práce obdoby. Zájemci nenajdou na místě pouze prezentaci jednotlivých zaměstnavatelských značek, ale mohou absolvovat i pracovní pohovor a v případě úspěchu dostanou na místě pracovní nabídku. Vše je zorganizováno tak, aby uchazeči co nejvíce ušetřili čas. Nemusí zkoumat pracovní nabídky každého zaměstnavatele zvlášť, ale při setkání s personalistou naleznou společně nejlepší místo pro svou novou kariéru,“ komentuje připravovanu akci Jiří Halbrštát, manažer náboru a marketingu agentury ManpowerGroup.

Své zástupce bude mít na místě i Úřad práce ČR. Specialisté z Krajské pobočky ÚP ČR pro hl. m. Prahu budou k dispozici jak zaměstnavatelům, tak i všem zájemcům, kteří hledají práci nebo uvažují o změně.

„Návštěvníci se dozvědí, jaké služby jim Úřad práce ČR může poskytnout, jak podporuje zaměstnanost, jaká práva a zejména povinnosti mají naši klienti při hledání pracovního uplatnění nebo jaké mají možnosti, pokud se chtějí rekvalifikovat či změnit profesi. Možnost oslovit hned několik zaměstnavatelů najednou je jedinečná šance, jak získat práci v oboru, který člověka zajímá,“ shrnuje ředitelka Kontaktního pracoviště ÚP ČR pro Prahu 10 Ilona Mňuková.  

JOB FAIR 2017 se bude konat přímo ve Fashion Arena Prague Outlet, Zamenhofova 440, Praha 10 – Štěrboholy. Pro tyto účely budou připravené 2 obchodní jednotky, které se změní na náborové kanceláře. V jedné jednotce bude umístěna registrace, šatna, chill out zóna a několik stolků pro vstupní pohovory s personálními konzultanty agentury ManPower. Uchazeči, kteří splní základní podmínky pak budou absolvovat pohovory u jednotlivých značek, které budou probíhat v sousední jednotce. Pro komfort uchazečů byla na tyto dny posílena kyvadlová doprava, její řád je k dispozici na http://www.fashion-arena.cz/cs/jizdni-rad.

Přijatí uchazeči budou moci zahájit svoji kariéru ve fashion odvětví u značek jako ADIDAS, BALDININI, BENETTON, CALVIN KLEIN, DIESEL, FOX HORSEFEATHERS, GANT, GUESS, HELLY HANSEN, JEREM, KLENOTY AURUM, LA MARTINA, MARCIANO & PINKO, NAUTICA, NIKE, PARK AVENUE, POLO RALPH LAUREN, RIP CURL, SALOMON, SAMSONITE, STARBUCKS, TIME OUT a mnoha dalších další. Zároveň se tak Fashion Arena Prague Outlet, jako organizátor tohoto eventu, posune z role standardního pronajímatele obchodních jednotek do role obchodního partnera a poskytovatele nadstandardního servisu.