Kam o víkendu na Prostějovsku?

Vyberte si, kam o víkendu vyrazíte na Prostějovsku!

O víkendu se v plumlovském kempu Žralok bude konat třetí ročník setkání nadšenců, kteří dodnes vlastní automobily a motorky z časů komunismu. K vidění budou značky všech států Rady vzájemné hospodářské pomoci, která sdružovala Sovětský svaz a zbytek východního bloku.
Podle organizátorů přijede přes tři sta automobilů. Program bude zahájen v sobotu od desíti hodin. Na návštěvníky i účastníky čeká několik soutěží a bohatý doprovodný program.

Zámecký park v Čechách pod Kosířem bude v pátek zářit hvězdně. Koncert tu bude mít jedna z nejslavnějších českých hudebních skupin Olympic. Vystoupení začíná v sedm hodin večer. Legendární sestava zahraje všechny své známé hity. Vstupné stojí 360 korun.

V neděli bude v autokempu v Mostkovicích sraz milovníků psů, přesněji voříšků. Neoficiální výstava psů neznámého původu začíná v sedm hodin. Potom přijde na řadu výstava psů z útulku. Organizátoři předpokládají, že výstava skončí okolo třetí hodiny. Registrace voříška stojí 300 korun. Výtěžek z akce bude použit na charitativní účely a podpoří opuštěné psy v útulcích.

Do altánku ve Smetanových sadech se po dvou letech vrací cimbálová muzika Šumica. Pozval ji Okrašlovací spolek města Prostějova, a to ve spolupráci se spolkem Pomáháme tancem. Cimbálovka vystoupí v neděli 9. září. „Veřejný koncert ve Smetanových sadech bude malým dárkem obyvatelům města k blížícím se hodům,“ uvedl předseda spolku Pomáháme tancem Tomáš Lázna. „Bohužel z důvodu rekonstrukce Národního domu nemůžeme letos na hodové slavnosti uspořádat tradiční módní přehlídku, takže jsme přemýšleli, čím bychom mohli lidem udělat radost. A napadla nás cimbálová muzika z nedalekého Lutína, se kterou máme nejen my, ale i Prostějované dobré zkušenosti,“ uvedla za Okrašlovací spolek Milada Sokolová. Návštěvníci koncertu se mohou těšit i na občerstvení. „Zajistí ho nejen Národní dům, ale také rodinné vinařství Bukovský z Kobylí. Zveme tedy srdečně i na ochutnávku vína,“ připojil pozvání Lázna. Akce se koná pod záštitou projektu Zdravé město Prostějov.

V sobotu a v neděli čekají na návštěvníky zámku v Plumlově oblíbené pohádkové prohlídky. Těšit se můžete například na Šípkovou Růženku, anděla Petronela a čerta Uriáše, princeznu na hrášku a povedeného skřítka. Prohlídky budou probíhat od 13 do 18 hodin.