Kritika na novou křižovatku v Olomoucké

Kritika před rekonstrukcí i po ní. Řeč je o úpravách křižovatky ulic Olomoucká a E. Valenty v Prostějově.  

Řidiči si ještě nedávno stěžovali, že z vedlejších ulic se zde na Olomouckou nedá odbočit. Kritika neustala ani po osazení křižovatky semafory a přidání odbočovacího pruhu. Nově se kritika ozývá i ze strany chodců.

„Doprava se zde změnila tak, že je to katastrofa. Dojdu třeba k přechodu a přestože auta mají červenou, pět minut čekám na možnost přejít. Pro auta je nová křižovatka možná výhodná, pro chodce ale ne a měli by s tím odpovědní lidé něco udělat,“ uvedla třeba Danuše Štveráková.

Kritikou nešetří ani Luděk Horáček. Podle jeho slov se v místě prakticky nic k lepšímu nezměnilo.

„Zvlášť když jedu ve špičce, kolem třetí hodiny, tak je obrovský problém se na Olomouckou dostat. Když odbočuji doleva, tak musím dávat přednost autům jedoucím rovně. To znamená, že na zelenou projedou maximálně tři auta,“ řekl Horáček. Ani původní úmysl magistrátu a hejtmanství, tedy usnadnit odbočování na rušnou Olomouckou třídu, se podle něj nepodařil.

O stížnostech lidí už magistrát ví. A podle náměstka primátorky pro oblast dopravu Pavla Smetany připomínky hodlá vedení města řešit. „Sešly se stížnosti kvůli čekací době. Problém je třeba v tom, že jsou spuštěné závory už předtím, než vlak dorazí na mísní nádraží. Ve výsledku je pak zacpaná celá ulice,“ uvádí Smetana.

„Chystáme tak další jednání ohledně sladění semaforů a signalizačního zařízení přejezdu. Tohle se musí doladit,“ ubezpečil náměstek.