Kvůli trusu a uhynulé myši uzavřela SZPI Interspar v Prostějově

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) dnes odpoledne uzavřela prodejnu Interspar v Prostějově. Při kontrole v ní našla ve skladu i na prodejní ploše trus hlodavců, ohlodané potraviny a ve skladu také uhynulou myš. ČTK to sdělil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Ze stejných důvodů SZPI v minulém týdnu dvakrát uzavřela prodejnu Interspar ve Zlíně-Prštném. Firma SPAR Česká obchodní společnost (SPAR ČOS), která hypermarket provozuje, zahájila jeho deratizaci.

Kvůli nedodržení hygienických předpisů SZPI uzavřela prodejnu v prostějovské Plumlovské ulici. "Stopy přítomnosti hlodavců SZPI zaznamenala mimo jiné i v regálech mezi cukrovinkami a potravinami pro děti," uvedl Kopřiva. SZPI zahájí s provozovatelem obchodu správní řízení o uložení pokuty, dodal.
 
"Stejně jako v případě zlínské prodejny Interspar je prováděna okamžitá deratizace speciálním týmem. Vzniklou situaci se v současné době snaží společnost SPAR ČOS co nejdříve vyřešit," řekl dnes ČTK mediální zástupce obchodního řetězce Interspar Aleš Langr.
 
Provozovateli obchodu SZPI nařídila, aby nechal prostory deratizovat, zavedl účinné postupy proti škůdcům a uklidil prodejní plochu i zázemí provozovny. "Inspekce zároveň zakázala uvádět do oběhu veškeré potraviny se stopami přítomnosti hlodavců," doplnil její mluvčí.
 
Zlínskou prodejnu Intersparu uzavřela SZPI v minulém týdnu nejprve v úterý a po opakované kontrole i ve středu. V obou případech inspektoři v obchodě nalezli myší trus a ohlodané potraviny. Z regálu s oleji na ně dokonce vykoukla živá myš. Podle Kopřivy SZPI běžně s odstupem několika dní kontroluje provozovny uzavřené kvůli škůdcům, aby bylo možné prověřit účinnost deratizace.
 
zdroj: ČTK