Právě se nacházíte:

Masopust v Tišíně

Víkend v Tištíně začal zvesela. Na sobotní dopoledne zde měli naplánovaný masopustní průvod. Již tradiční akce se setkala s velkým ohlasem, a tak se kolem deváté začaly k obecnímu úřadu postupně trousit masky.   

Někteří měli klasiku, jako třeba psa, medvěda, ženicha s nevěstou, masky ale byly dokonalé. V průvodu byli k vidění také neobvyklé masky jako Teletubies, Angry Birds, Elvis Presley ale také Ivan s medvědí hlavou, zástupce z Mrazíka.
„Nejde ani tak o masku ale o srandu. Ta je nejdůležitější,“ řekl k masopustu František Kubeš v kostýmu vězně. Jak prozradil, v minulých letech se vžíval do jiných rolí. „Posledně jsem byl farář, předtím mušketýr. Tahle maska je fajn v tom, že můžeme mít s manželkou stejnou,“ řekl.

Halasící průvod protáhla Tištínem jeho starostka Alena Wagnerová. Jak se rok co rok ukazuje, neřídí pouze obec, ale kočíruje i masopustní veselí. „Jsme ráda, že je o masopust velký zájem. Opravdu mě to těší. Už by to ale mohl přebrat někdo mladší,“ uvedla jen chvíli předtím, než společně s dalšími maskami zamířila za dalšími sousedy.