MIBCON mění strukturu, vznikla nová zastřešující MIBCON Group a.s.

3. 03 2020 | Poradenské společnosti sdružené kolem MIBCON a.s., jednoho z největších tuzemských SAP partnerů, posilují vzájemné propojení. Uspořádání firem ve skupině přechází do holdingové struktury, kterou zastřešuje nově založená MIBCON Group a.s. Konsolidaci předcházelo několik akvizic a další se připravují, poslední z nich je slovenská INFORMA a.s. MIBCON tak posiluje své služby nejen v ČR ale i na Slovensku a v Maďarsku.

„Neustále rozšiřujeme naše know-how v oblasti SAP systémů a IT služeb obecně. Cílem je nabídnout zákazníkům komplexní a přehledné produktové portfolio. Nové uspořádání je zároveň způsob, jak naše podnikání efektivně řídit,“ vysvětluje Jan Holík, předseda představenstva MIBCON Group.

Na MIBCON Group a.s. v rámci nové struktury přecházejí jak podíly dosud vlastněných společností MIBCON, tak i MIBCON samotný. Představenstvo MIBCON Group a.s. tvoří Jan Holík, Ondřej Dědina, Jiří Suchánek a Petr Měřínský.

Předsedou představenstva MIBCON a.s. se stal jeho člen, ředitel společnosti Ondřej Dědina. Dosavadní předseda představenstva Jan Holík po více než 13 letech tuto funkci opouští a bude se věnovat strategii celé skupiny. Dalšími členy představenstva MIBCON a.s. jsou vedoucí divize ERP Zdeněk Ira a nově ředitel poradenství MIBCONu Antonín Cihlář.

„Z formálního hlediska se pro naše zákazníky nic nemění. Smlouvy s jednotlivými společnostmi z mib:GROUP zůstávají v platnosti. Částečně se jen změnili lidé, jejichž podpisy teď budou na smlouvách figurovat,“ upřesňuje Ondřej Dědina.

Konsolidaci vlastnické struktury předcházelo několik akvizic a další se připravují. Poslední akvizicí je slovenská INFORMA a.s., díky které mib:GROUP posílila nejen své postavení na Slovensku, ale také know-how v oblasti SAP systémů pro výrobní podniky. INFORMA sídlí v Komárně a má desítky významných zákazníků na Slovensku, v Maďarsku a v České republice.

Služby zákazníkům v rámci MIBCON Group teď zajišťuje celkem sedm společností: MIBCON, MIBCON SK, MIBCON NDC, MIBCON DIMA, SGEN it, INFORMA a Designeo Creative.

 
.

Speciály

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO