Mubea chce v Prostějově postavit novou továrnu s 500 zaměstnanci

Německá společnost Mubea plánuje, že v Prostějově postaví novou továrnu na výrobu dílů pro automobilový průmysl, ve které by mohlo najít práci nejméně 500 lidí. Radnice už firmě nabídla pozemky v průmyslové zóně, řekl dnes novinářům náměstek primátora Jiří Pospíšil. Koncern Mubea už v Prostějově vlastní jeden výrobní závod, v němž pracuje 790 lidí. Výši plánované investice firma nezveřejnila. Prostějovsko v dubnu vykázalo nezaměstnanost 7,6 procenta.

Pokud se německá Mubea pro Prostějov rozhodne, tak stavbu nové továrny chce podle Pospíšila zahájit příští rok a její zkušební provoz v polovině roku 2016. Investor má podle Pospíšila zájem o pozemky v průmyslové zóně o celkové rozloze téměř 7,3 hektaru. Město tyto pozemky získalo zpět po odstoupení od kupní smlouvy se společností Modřany Power, která svoji plánovanou investici ve stanoveném termínu nezahájila.
 
Radní chtějí pozemky prodat české pobočce koncernu Mubea-HZP za cenu, kterou stanoví znalci. "Již při potenciálním projednávání výstavby areálu společnosti Amazon v Prostějově jsme se setkali s tím, že mezi jednotlivými průmyslovými zónami v České republice panuje ostrý konkurenční boj. Vím o tom, že firma Mubea-HZP má nabídky na výstavbu nového výrobního areálu z různých lokalit naší země, které se předhání ve výhodnosti podmínek prodeje pozemků, proto Prostějov nemůže stát stranou,“ dodal Pospíšil.
 
zdroj: ČTK