Na přehlídce Aplaus v Prostějově vystoupí Kukura i Žilková

Divadla z Prahy a Brna se představí v říjnu na šestém ročníku divadelní přehlídky Aplaus v Prostějově. Tři inscenace budou ve znamení tvůrčího hledání a na jevišti prostějovského divadla v pozoruhodných rolích vystoupí herci zvučných jmen jako například Juraj Kukura, Veronika Žilková, Jan Vondráček a Miroslav Táborský. Novinářům to řekla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková. 

Jako první se v Prostějově představí 10. října Činoherní klub Praha s inscenací Kukura. Brněnské divadlo Husa na provázku do Prostějova přijede s Tichým Tarzanem, který je na programu 15. října. Pražské Divadlo v Dlouhé pak 25. října ve dvou hodinách sehraje celou Shakespearovu tvorbu v představení nazvaném Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách. 
    
Tři inscenace letošní divadelní přehlídky Aplaus podle Maršálkové odkazují k tvůrčím osobnostem a k jejich hledání. "Dramaturgie má jednotnou linku, kterou je pohled na výrazné tvůrčí osobnosti, které jsou často rozporuplné a možná překvapující, i na jejich pochyby, hledání a nalézání," uvedla Maršálková, podle které diváci z prostějovského divadla budou odcházet s náměty k přemýšlení. 
    
Předskokanem přehlídky Aplaus bude 4. října inscenace Testosteron v podání studentského Divadla Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově. "Představení je ověnčené řadou cen z divadelních festivalů a všude, kam s ním Point zavítá, budí mimořádnou diváckou pozornost," podotkla mluvčí Městského divadla v Prostějově Eva Zelená. 
    
Součástí říjnové divadelní přehlídky je divácká anketa, pomocí které se publikum bude moci vyjádřit k úrovni zhlédnutých představení. Loni nejvíce pozitivních hodnocení získalo pražské Divadlo Na Jezerce, které v Prostějově představilo Paní plukovníkovou s Jiřinou Bohdalovou. 
    
Vstupenky na představení si lidé mohou koupit za 300 korun, abonenti je získají za poloviční cenu. 
 
zdroj: ČTK