Na Prostějovsku se srazil vlak s dodávkou, řidič je zraněn

Na Prostějovsku nedaleko Kostelce na Hané se dnes po poledni srazil na železničním přejezdu osobní vlak s dodávkou. Při nehodě byl těžce zraněn řidič auta, hasiči jej museli vyprostit. Podle mluvčí Českých drah vlak po střetu vykolejil jednou nápravou. Doprava na trati je zastavena. Na osobním vlaku, automobilu a železniční trati vznikla při nehodě škoda téměř 1,9 milionu korun.

Nehoda se stala ve 12:15 na trase mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané. "Osobní vlak jedoucí z Prostějova do Červenky se střetl s dodávkovým autem na přejezdu, který je zabezpečen pouze výstražnými kříži," řekl dnes ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Škodu na vlaku odborníci odhadli na milion korun. Na opravu poškozené trati bude třeba vynaložit 350.000 korun a půl milionu korun je škoda na dodávkovém automobilu.
 
Podle mluvčí hasičů byl na místě zraněn řidič auta. "Dodávka se po nehodě částečně zaklínila pod vlak, hasiči z ní museli řidiče vyprostit a předali jej záchranné službě. Nikdo jiný z vlaku ani strojvedoucí zraněn nebyl," řekla ČTK mluvčí Vladimíra Hacsiková. Muž byl podle záchranářů v kritickém stavu přepraven do nemocnice. "Utrpěl mnohačetná zranění, převezli jsme jej do olomoucké fakultní nemocnice," řekl ČTK náměstek ředitele záchranné služby Jan Weinberg.
 
Okolnosti nehody se stále vyšetřují. "Příčin může být více. Nejčastěji to bývá na odpovědnosti řidiče, mohou tam být ale zjištěny i nedostatečné rozhledové poměry, to vše se bude zjišťovat na místě. Na místo vyrazil vrchní inspektor," doplnil mluvčí Drážní inspekce. Odborníci budou také zjišťovat, zda strojvedoucí dodržel rychlost.
 
Po nehodě unikly do kolejiště provozní kapaliny, které hasiči odchytávali do připravených nádob. Podle mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové šlo o motorový vlak, doprava na trati nyní stojí.
 
zdroj: ČTK