Na R35 u Olomoucka shořel autobus, cestující se zachránili

Požár zničil v sobotu v noci na R35 na Olomoucku autobus vezoucí na čtyři desítky cestujících. Lidé včas utekli, při požáru nebyl nikdo zraněn. Šlo o cizince, kteří cestovali z Krakova do Prahy. Oheň zlikvidovali hasiči. Škoda se vyšplhala na 1,2 milionu korun. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel, řekl dnes ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. 

Požár zasáhl autobus kolem 22:00 v blízkosti sjezdu na Velký Újezd. "Plameny během chvíle doslova pohltily celý autobus. Všem cestujícím se naštěstí včas podařilo utéci před ničivým počínám ohně. Nebezpečný živel během chvíle prošel přes protihlukovou stěnu až na sousedící pozemek, zde zahořely vzrostlé keře, tráva a část stromů," uvedl mluvčí hasičů. 
    
Na místo dorazilo několik hasičských jednotek i velkokapacitní cisterna požární stanice Olomouc. "Všech dvaačtyřicet cestujících a dva řidiči, všichni cizí státní příslušníci, vyvázli bez zranění. Hasiči jim poskytli náhradní přepravu hasičským autobusem do obce Staměřice," doplnil mluvčí. Lidé tam podle něj měli zajištěno přenocování před dojezdem náhradního spoje. Na místo byl také povolán psycholog hasičů, mezi cestujícími bylo i sedm dětí. 
    
Během požáru byla doprava odkláněna po souběžné komunikaci a poté se ji podařilo částečně zprovoznit. Podle krajského policejního mluvčího Josefa Bednaříka je nyní již silnice plně průjezdná v obou směrech. 
 
zdroj: ČTK