O víkendu patřil stadion krasobruslařkám

Během celé soboty předváděly stovky krasobruslařek své umění v Prostějově. Na zimním stadionu se utkali o Velkou cenu města Prostějova.  

Přitom se nejednalo pouze o klání Prostějovaček. Řada soutěžících dorazila také z Brna či Hodonína, závodnice se do dějiště sjely z celé Moravy.

Jednou z nich byla Mia Marie Hniličková. Ta si mezi mladšími dívkami vybruslila pěkné čtvrté místo. A její trenérka Martina Pšenová tak měla důvod být na svou svěřenkyni pyšná. "Jezdíme už po celé republice na závody, tedy hlavně po Moravě. Holky mají sedm hodin týdně tréninku, také do toho balet či plavání a suchou přípravu," prozradila k náročnosti života malých krasobruslařek Pšenová.

Podobně spokojená byla trenérka prostějovských krasobruslařek, Monika Tanečková. A to jak s průběhem akce, tak s představeními jejích žaček. "Máme sto padesát sedm účastníků ve dvanácti kategoriích. Za Prostějov jelo čtyřicet dva krasobruslařek. Chtěly se vytáhnout před rodinami a potěšily, udělaly veliký pokrok," zhodnotila Tanečková akci, která na zimním stadionu probíhala celý den.