Pohonné hmoty v Olomouckém kraji mírně zdražily

Pohonné hmoty v Olomouckém kraji za poslední týden mírně zdražily. Průměrná cena litru benzinu Natural 95 se zvýšila o pět haléřů na středečních 36,37 koruny a nafta podražila o tři haléře na 36,4 koruny. Ceny pohonných hmot jsou v Olomouckém kraji vyšší než celostátní průměr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic sleduje. 

Průměrná cena benzinu Natural 95 za poslední týden klesla pouze na Jesenicku, a to o 22 haléřů na 36,26 koruny. V ostatních čtyřech okresech Olomouckého kraje benzin zdražil. Nejlevnější Natural 95 ve statistikách CCS vykázalo Přerovsko, kde jeho průměrná cena ve středu činila 35,86 koruny. Nejdražší benzin je na Prostějovsku. U tamních čerpacích stanic řidiči za litr Naturalu 95 zaplatí v průměru 36,92 koruny. 
    
Nafta zlevnila na Jesenicku a Prostějovsku. Na Šumpersku její průměrná cena stagnovala a na Olomoucku a Přerovsku vzrostla. Nejnižší průměrnou cenu nafty ve středu v rámci Olomouckého kraje mělo ve statistikách společnosti CCS Přerovsko, a to 35,90 koruny za litr. Na opačném konci tabulky bylo s cenou 36,88 koruny Prostějovsko. 
    
V republikovém průměru se cena benzinu za poslední týden zvýšila o jeden haléř na středečních 36,13 koruny. Nafta stojí stejně jako před týdnem, a to 36,19 koruny. 
    
Řidičům ze severu Olomouckého kraje se vyplatí jezdit tankovat do sousedního Polska, kde litr Naturalu 95 stojí v přepočtu 34,8 koruny a nafty 35,14 koruny. Na Slovensku jsou ceny pohonných hmot naopak vyšší než v Česku, zejména u benzinu.
 
zdroj: ČTK