Pohonné hmoty v Olomouckém kraji prudce zdražily

Ceny pohonných hmot v Olomouckém kraji po předchozím krátkodobém poklesu prudce vzrostly. Průměrná cena litru benzinu Natural 95 se za poslední týden zvýšila o 22 haléřů na středečních 37,06 koruny a nafty o 21 haléřů na 36,47 koruny. Ceny benzinu i nafty jsou v Olomouckém kraji vyšší než celostátní průměr. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. 

Nejdražší benzin v Olomouckém kraji ve středu vykázalo Olomoucko, kde jeho cena za poslední týden vzrostla o 29 haléřů na 37,5 koruny. Nejlevnější benzin mohou řidiči natankovat na Přerovsku. U tamních čerpacích stanic se jeho průměrná cena naopak snížila o devět haléřů na 36,39 koruny. 
    
Nafta je v Olomouckém kraji nejdražší na Prostějovsku. V tomto okrese se litr nafty prodává v průměru za 37,02 koruny, což je o 24 haléřů více než v předchozím týdnu. Nejnižší cenu nafty ve statistikách společnosti CCS vykázalo Šumpersku, kde litr této pohonné hmoty stojí v průměru 36,00 korun. Minulou středu nafta na Šumpersku stála o dva haléře méně. 
    
Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic výrazně vzrostly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil v uplynulém týdnu o 22 haléřů a jeho průměrná cena činí 37 korun za litr. Nafta zdražila o 23 haléřů na průměrných 36,41 koruny za litr. 
    
Levnější pohonné hmoty lze natankovat v sousedním Polsku. Podle stránek www.fuel-prices-europe.info se tam litr nafty prodává v průměru za 5,55 zlotého (33,41 Kč), benzin natankují motoristé za 5,58 zlotého (33,59 Kč). Také na Slovensku je nafta levnější než v Česku. Litr nafty u slovenských pump stojí v přepočtu 35,6 koruny. Naopak benzín je dražší, litr se tam prodává v přepočtu za 38,7 koruny.
 
zdroj: ČTK