Příští rok chce radnice opravit školku

Na nové prostředí se již brzy mohou těšit předškoláci v Čechovicích. Zastupitelé schválili rozpočet, který počítá také s rekonstrukcí a rozšířením zdejší mateřské školy.  

Ta by měla mít navýšenou kapacitu o pětadvacet dětí, změn by mělo doznat i vybavení a zevnějšek budovy.

„Rekonstruovat budeme z několika důvodů. Tato školka je na území města jednou z posledních, která opravami neprošla. Dále pak chceme rezervu, podle zákona totiž mohou do školky už i dvouleté děti," vysvětlila náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

V investicích se na rekonstrukci školky našlo deset milionů korun. Částka za všechny práce to ale není konečná. Vedení města usiluje také o dotaci.

„Ta pamatuje právě na zařízení, kde dojde k rozšíření kapacit. Záleží teď, kdy a jestli ji dostaneme. Pokud ano, můžeme s rekonstrukcí začít už o prázdninách," informovala Ivana Hemerková. Rodiče i děti pak uklidnila, že se jich stavební ruch příliš nedotkne.

„Na školce se bude pracovat postupně. Nejprve dojde na výstavbu nového pavilonu, do kterého se posléze děti přemístí, aby se mohlo pokračovat s rekonstrukcí původní budovy," vysvětlila.