Prostějov chce ve Vrahovicích zakázat pití alkoholu na veřejnosti

Prostějovská radnice chce zakázat pití alkoholu na veřejnosti také v místní části Vrahovice, jejíž obyvatelé si často stěžují na opilce v ulicích. Návrh vyhlášky, která zakazuje pití alkoholu na veřejném prostranství ve Vrahovicích, schválila tento týden městská rada a materiál ještě musí odsouhlasit zastupitelstvo. V některých částech Prostějova už nyní nelze popíjet alkohol na ulici. 

"Na vedení města se obrátili obyvatelé Vrahovic, které obtěžují svým chováním konzumenti alkoholu u večerky ve Vrahovické ulici. Byli jsme upozorněni na nepřístojné chování opilých osob v této lokalitě. Mimo jiné se jedná o frekventovanou ulici jak na cestě do školy, tak školky," řekla dnes novinářům náměstkyně prostějovského primátora Alena Rašková (ČSSD). 
    
Návrh nové vyhlášky proto počítá se zákazem konzumace alkoholu na veřejném prostranství v ulici Vrahovická a v okolí večerky Bábinka, kde často postávaly opilé osoby. 
    
Na území Prostějova je už od roku 2009 zakázána konzumace alkoholických nápojů na zastávkách, nástupištích, přístřešcích a čekárnách městské hromadné dopravy. Alkohol lidé nemohou popíjet také na veřejně přístupných sportovištích, dětských hřištích či pískovištích a v okruhu 100 metrů od nich. 
    
Zákaz se týká i okolní škol, zdravotnických zařízení, zařízení sociálních služeb a několika vyjmenovaných lokalit, mezi kterými je například centrální náměstí T.G. Masaryka, okolní parky, nákupní centrum Haná i rybníky v Drozdovicích. 
    
Lidem, kteří zákaz pití alkoholu na veřejnosti poruší, mohou strážníci městské policie na místě uložit pokutu až tisíc korun. Ve správním řízení pak za tento přestupek hrozí až třicetitisícová sankce. 
 
zdroj: ČTK