Prostějov investuje pět mil. Kč do obnovy dalšího parku v centru

Prostějovská radnice investuje bezmála pět milionů korun do obnovy dalšího parku v historickém centru města. Regenerace parku u kostela sv. Petra a Pavla bude zahájena na jaře, řekl novinářům náměstek primátora Zdeněk Fišer (ČSSD). 

"Regenerace parku je začleněna do návrhu rozpočtu Prostějova na rok 2014. Na tuto akci, konkrétně na obnovu veřejné zeleně, získalo město dotaci z Operačního programu Životní prostředí 950.000 korun," uvedl Fišer. 
    
Zatímco předpokládaná hodnota zakázky činila 7,63 milionu korun bez DPH, tak vítězná firma Green Project Průhonice předložila nabídku 4,74 milionu korun. 
    
Ještě před opravami celého okolí bude nutné zajistit základy a zrekonstruovat schodiště před kostelem a poté opravit chodník. Na tyto stavební práce radní už dříve vyčlenili 100.000 korun. 
    
Loni se radnice zaměřila na Smetanovy sady v centru Prostějova, jejichž obnova si vyžádala zhruba 12 milionů korun. Opraveny byly chodníky, osvětlení i lavičky. Obnovy se dočkala také parková zeleň a památeční obelisk, který byl vyroben před téměř 200 lety jako pocta zakladateli tohoto parku Janu Spaniemu. 
 
zdroj: ČTK