Rekordní čísla z prostějovské laboratoře: přes 40 procent pozitivních vzorků

Laboratoř v prostějovské nemocnici vyhodnotila říjnovou bilanci. Ve druhém podzimním měsíci zdravotníci analyzovali téměř dvanáct tisíc vzorků na nový typ koronaviru. Podíl pozitivních vzorků činí více než čtyřicet procent. V Prostějově se analyzují vzorky i pacientů z Přerova a Šternberku.

„V některých říjnových dnech se pozitivita potvrdila až u poloviny všech vyhodnocených vzorků. Ještě na konci září jsme přitom pozitivitu zachytili u každého čtvrtého vzorku,“ uvádí předsedkyně představenstva AGEL Středomoravské nemocniční a ředitelka prostějovské nemocnice Marie Marsová.

V mikrobiologické laboratoři prostějovské nemocnice jsou vyšetřovány vzorky pacientů odebraných na odběrových místech u nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční v Přerově, Prostějově, Šternberku a také vzorky pacientů hospitalizovaných v těchto nemocnicích.

„Nejvyhledávanější je naše odběrové místo v Prostějově, které v minulém týdnu provedlo stěr u více než 1300 osob. Až tisíc pacientů týdně obslouží po nedávném rozšíření provozní doby naše odběrová místa u nemocnic v Přerově a ve Šternberku,“ dodala Marie Marsová. 

Foto ilustrační