Starší muž zapálil v Prostějově 13 kontejnerů, k činu se doznal

Policisté dopadli jednašedesátiletého muže podezřelého ze série požárů plastových kontejnerů po celém Prostějově. Muž má podle nich na svědomí 13 zapálených kontejnerů, které údajně zapaloval od března loňského roku. Muž z Chomutovska se ke žhářství přiznal, důvody svého jednání však neuvedl. Způsobil údajně škodu za 65.000 korun, hrozí mu až rok vězení. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Muž podle policistů podpaloval kontejnery na tříděný odpad až do května letošního roku. Vyhledával je na různých místech města a v jeho blízkém okolí. Nejprve zapálil čtyři z nich mezi Tylovou ulicí a Tetínem. "Pak o sobě dal neznámý žhář vědět v srpnu téhož roku. Tentokrát zapálil dva plastové kontejnery v ulici Finské. V prosinci poté zapálil plastový kontejner na ulici Plumlovské. Od něho se oheň rozšířil na vedle stojící kontejner a poškodil i reklamní billboard," uvedla policejní mluvčí. 
    
V letošním roce poté podle kriminalistů pokračoval podpalováním kontejnerů v prostoru křižovatky Prostějov - Čechovice, dvakrát se také vydal na ulici Mozartovu a naposledy na křižovatku ulic Západní a Krasická v Prostějově - Krasicích. 
    
Muže policisté tento týden obvinili z poškození cizí věci. 
 
zdroj: ČTK