Stavba tramvajové trati omezí v části Olomouce tramvajový provoz

Tramvajový provoz v Olomouci zkomplikuje v létě stavba nové tramvajové trati, která po dokončení spojí centrum Olomouce se sídlištěm Nové Sady. Kvůli stavebním pracím bude od 15. června do 9. září zastaven provoz na důležité tramvajové trati mezi okresním soudem, tržnicí a hlavním nádraží. ČTK to dnes řekla mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Dagmar Kopřivová.

"Tramvajové linky č. 1 a 7 budou nahrazeny tramvajovou linkou s označením U, která pojede po trase Nová Ulice, Náměstí Hrdinů, Neředín, krematorium a zpět," uvedla Kopřivová. Náhradní doprava mezi Náměstím Hrdinů, okresním soudem, tržnicí a hlavním nádražím bude zajištěna výlukovými autobusy s označením X. "Tramvajové linky číslo 2, 4 a 6 budou v provozu beze změn," podotkla Kopřivová.
 
Kvůli stavbě tramvajové trati DPMO v létě provede v olomoucké MHD ještě několik dočasných změn. Podrobnosti budou postupně k dispozici na internetových stránkách www.dpmo.cz.
 
První etapa dvoukolejné tramvajové trati, která spojí tržnici s Tomkovou ulicí, měří 1394 metrů a její dokončení je plánováno na polovinu příštího roku. První část trati chce ale radnice uvést do provozu už na přelomu letošního září a října, ještě před otevřením přilehlého nového obchodního centra Galerie Šantovka. Stavba tramvajové trati bude stát zhruba 200 milionů korun. Radnice na projekt dostala dotaci z programu švýcarsko-české spolupráce.
 
zdroj: ČTK