V Kostelci rozdával Mikuláš sladkosti i radost

Na jiných místech v okrese rozsvěceli stromek už na začátku prosince nebo dokonce v listopadu, ale v Kostelci si jako tradičně počkali, a to díky Mikuláši. Děti se tak mohly těšit na dvě akce v jedné.

Navíc se řada dětí podílela na programu. Na pódiu vystoupily s koledami nebo vánočně laděnou zumbou. "Chodíváme sem často, je tu skvělá atmosféra. Malý má teda dva roky takže ho nějaká vystoupení teprve čekají," uvedl Pavel Kudláček, který na akci dorazil s rodinou.

Převážně rodiče s malými dětmi byli nejčastějšími návštěvníky akce, která se odehrávala před radnicí. 

"Mám tři děti, teď je nemůžu najít," říkala jedna z návštěvnic Hana Burgetová. "Akce je moc pěkná, velmi dobrá atmosféra. Chodíváme každý rok," uvedla.

Nadílka měla hned dva vrcholy. První byl vpád čertů na náměstí přes slavobránu z rachejtlí. A poté dorazil potěšit nejen hodné děti Mikuláš s andělem.

"Tak jsem tady po roce zase za vámi zašel. Mám sebou knihu, v níž je všechno," poučil děti Mikuláš, kterým nebyl nikdo jiný, než starosta města František Horák, který si tímto způsobem každý rok zpestřuje výkon úřadu. Čekaly ho doslova audience. I nemálo utěšování z čertů polekaných dětí.