V Prostějově bylo evakuováno asi 50 lidí kvůli nálezu munice

Policisté dnes vpodvečer evakuovali pět desítek obyvatel z rodinných domů v Prostějově kvůli nálezu cvičné letecké pumy. Objevili ji dělníci při výkopových pracích mezi ulicemi Tovární a Kubelíkova. Lidé se vrátili domů zhruba po hodině, pumu si odvezli pyrotechnici. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Na munici uloženou v zemi narazili dělníci kolem 17:00 a policisté okamžitě začali evakuovat obyvatele přilehlých rodinných domů. Po 18:00 bylo bezpečnostní opatření ukončeno. "Přivolaní pyrotechnici označili munici na místě jako cvičnou betonovou německou leteckou pumu ZC 50. K ohrožení osob ani majetku nedošlo," uvedla policejní mluvčí. Nalezenou pumu si pyrotechnici převzali a odvezli ke zneškodnění.
 
Tento týden je to v Olomouckém kraji již druhý případ nalezené munice. V pondělí našli dělníci u železniční trati nedaleko Troubelic na Olomoucku bednu s třiceti granáty. Kvůli nálezu munice musel být před polednem mezi Troubelicemi a Libinou na několik hodin zastaven provoz vlaků na trati spojující Olomouc a Šumperk. Granáty byly ve špatném stavu, takže pod zemí zřejmě byly ukryty delší dobu. Podle zatím nepotvrzených informací bedna ukrývala německé a sovětské granáty.
 
zdroj: ČTK