Vyjádření Andreje Hronce k trendu chytrých dárků o letošních vánočních nákupech

„Chytré dárky jsou letos nepřehlédnutelným trendem a s nadsázkou lze říci, že co není alespoň trochu smart, to nemá o letošních Vánocích šanci,“ říká Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro, která dodává na český trh zejména produkty ze segmentů audio, video či osvětlení a provozuje vlastní e-shop kreatek.cz. „Zatímco vloni a předloni se smart produkty na vánočních prodejích podílely zhruba 15 %, letos je to již téměř 35 %,“ dodává.  

Faktem je, že se smart produkty se již setkal téměř každý a telefony nebo tablety, které byly hlavními hity minulých let, na sebe rychle nabalují další tradiční i netradiční výrobky. Letos jsou v oblibě například chytré žárovky, se kterými ze svého smartphonu nebo tabletu přehrajete hudbu, provoníte byt vonnými oleji nebo můžete sledovat dění doma v době nepřítomnosti. 

Další populární vychytávkou jsou pak malé přenosné, ale výkonné reproduktory, které lze také propojit s chytrým telefonem a přehrát hudbu, nebo jej využít jako handsfree. Jsou navíc voděodolné, takže zákazníci, hlavně pak teenageři oceňují jejich využití i v outdooru – u vody či na horách nebo dokonce ve sprše.