Po dnešním oznámení vlády je jasné, že na summit NATO v turecké Ankaře pojedou pouze členové vlády, prezident Petr Pavel zastupovat Česko nebude. Podle oslovených politologů je tak již prakticky jasné, že Hrad podá kompetenční žalobu. Politolog Jan Kubáček ale takový scénář nehodnotí pozitivně. Jeho kolega Aleš Michal zase nechápe argumentaci vlády.